Dla kogo przeznaczone są warsztaty?

Warsztaty przeznaczone są dla Rodzin, które postanowiły zmienić zarówno przestrzeń życiową, jak i pracę.  Przeznaczone jest to dla ludzi, którzy są bardzo zestresowani życiem w obecnej przestrzeni, coś negatywnie na nich wpływa w tym środowisku, nie do końca odpowiada im praca.


Zmiana zawodu dla Rodzin, które chcą zmienić przestrzeń życiową

By wybrać dla siebie odpowiednia ścieżkę zawodową, należy zapoznać się ze swoją osobowością. Poznać swoje mocne jak i słabe strony. Zdarzają się sytuacje, że już w okresie dzieciństwa rodzice pomagają odkryć dziecku swoje prawdziwe „ja”, jest to ułatwienie dla osoby stojącej przed wyborem ścieżki życiowej. Gdy taka sytuacja nie miała miejsca  w fazie dojrzewania – nic  straconego. Zawsze jest odpowiedni moment, by to naprawić.

Świadomi Rodzice, którzy chcą zmienić przestrzeń życiową mogą również zmienić pracę. Jeśli obecne zajęcie nas męczy, bądź stresuje możemy je zmienić, idąc ku naturze. Zawody takie jak uprawa, rzemiosło proste, czy produkcja, itp., są dobrym wyjściem, ponieważ dzięki temu można zdobyć doświadczenie, np. budowa domków, ogrodzeń. Zdobycie takiego zawodu umożliwia korzystanie z barteru usługowego lub produktowego, dzięki któremu możemy np. zbudować dom, dając swoje usługi w zamian za wartość usług, materiałów potrzebnych nam do budowy. Dodatkowo takie domy powstawałyby z materiałów naturalnych. Nie chcemy iść w technologie, która jest sprzeczna z naturą np. plastik, sztuczne materiały.

Ludzie są w stanie stworzyć Osadę, dzięki gotowym projektom domków, które można znaleźć na stronie www.projekty.domkow.pl. Dołączając do tego elementy permakultury, czyli gałąź projektowania ekologicznego, inżynierii ekologicznej i projektowania środowiska.


Programy warsztatów:

  • Prawo Naturalne podstawą autonomii i samostanowienia
  • Wybór odpowiedniego zawodu
  • Zmiana pracy Świadomych Rodziców, którzy chcą zmienić przestrzeń życiową
  • Tworzenie wspólnoty i zdobycie zawodu, który umożliwi nam zdobycie doświadczenia
  • Nasze doświadczenie, a możliwość korzystania z barteru produktowego lub usługowego

Przedstawione zagadnienia, mogą odpowiadać na pytania tj.

  • Jak zdobyć nowy zawód i doświadczenie w nowej przestrzeni życiowej, które ułatwi nam życie i pozwoli powrócić na drogę ku naturze?
  • Jakie prawa są tymi prawdziwymi? Dlaczego należy kierować się postanowieniami Prawa Naturalnego?
  • W jaki sposób wybrać pracę, aby Nas satysfakcjonowała?
  • Czy zdobyte doświadczenie może ułatwić Nam życie?