Stworzenie Zrzeszenia Świadomych Historyków pozwoli na dotarcie do naszej prawdziwej historii. Wielu Polaków ma dzisiaj problemy z identyfikacją swojej prawdziwej tożsamości i kultury. Nie ma się co dziwić, ponieważ zostaliśmy brutalnie poddani zmianie tożsamości, a cała nasza historia została przekłamana i raz na zawsze wymazana z kart historii.


Na podstawie faktów i niektórych drobnych szczegółów, jesteśmy w stanie w przybliżeniu zrekonstruować naszą wymazaną historie oraz zapomniany system wierzeń. Jest to jednak dość trudne, ponieważ zmieniono nam zarówno naszą tożsamość, nazwę państwa, jak i rodzime wierzenia oraz kulturę. Należy również odczarować Polską mowę, a raczej Polaszą, czyli Lachomowę, wracając do pierwotnych znaczeń wyrazów, z uważnością i wdzięcznością komunikując się między sobą (więcej informacji na stronie www.slownik.zycia.pl).


Dlatego tworząc Zrzeszenie Świadomych Historyków będziemy mogli zebrać ludzi żywych, którzy dotrą do całej prawdy i zrekonstruują naszą wymazaną historie, język i kulturę. Dodatkowo stworzą narzędzia, które pomogą innym ludziom wrócić na drogę świadomego życia.