Mamy już dość sztucznej żywności, która truje ludzi i powoduje choroby. Kiedy odnowimy kontakt z naturą przez co będziemy mogli wykonywać dobrze swój zawód. Zdrowa żywność jest bardzo istotną kwestią w naszym życiu. Zatruta, sztuczna żywność truje nie tylko całe ciało, ale także umysł.


Gdy stworzymy Zrzeszenie Świadomych Piekarzy, którzy będą produkować zdrowe, naturalne pieczywo, będziemy w stanie odejść od tzw. „systemu”, „korporacji”, od których otrzymujemy jedynie sztuczne produkty. Pomocne w tym mogą okazać się współdzielnie życia, ponieważ w właściciele takich enklaw będą w stanie sami stworzyć swój własny, lepszy od teraźniejszego świat. Społeczność będzie produkować różnorakie dobra na własny użytek, ale niektórzy będą wytwarzać dobra w większej ilości i będą wymieniać się produktami ze swoich gospodarstw na zasadzie barterowej, np. piekarz będzie mógł wymienić swoje wypieki na inne dobro lub usługę. (Więcej informacji na stronie www.wspoldzielnie.zycia.pl).


Stworzenie Zrzeszenie Świadomych Piekarzy umożliwi zebranie ludzi żywych, którzy chcą uświadamiać innych, tworząc odpowiednie do tego celu narzędzia i produkować zdrową żywność.