Architekci Życia to przyszłościowy i bardzo ważny element zmiany jakości życia, a więc tak naprawdę poprawy jego jakości. Dzięki temu, że nasza przestrzeń życiowa się zmienia, jesteśmy w stanie ze “świeżym umysłem” przyjrzeć się życiu które mamy , dokonać w nim zmian i cieszyć się z jego rezultatów. 


Czym zajmuje się Architekt Życia?

  • zmiana przestrzeni życiowej, która czysta od przeszłych,  niepotrzebnych nam rzeczy działa dla nas z uzdrowieniem;
  • zmiana stylu życia, dzięki odpowiedniemu zbilansowaniu, zrównoważeniu i zharmonizowaniu nawyków życiowych jesteśmy w stanie zmienić nasze życie krok po kroku stosując się  do zasad, które w ramach zmiany jaką proponujemy każdy jest w stanie określić i zastosować;
  • zmiana autoprezentacji, a więc między innymi  sposobu ubierania się, zadbania o wygląd i dokonania zabiegów, dzięki którym czujemy się lepiej w kontakcie z innymi ludźmi,  pozwoli nam poczuć się pewniej oraz bardziej akceptowanym;  dzięki narzędziom, które w ramach programu oferujemy, stopniowo pozwoli to ponadto na polepszenie jakości życia w relacjach z innymi;
  • nadanie symboliki poszczególnym elementom w nowej przestrzeni da możliwość zbudowania silnych przekonań co do własnej osobowości;
  • nowa przestrzeń pozwoli nam poczuć się pewniej, swobodniej, a także da dostęp do przestrzeni, której od zawsze chcieliśmy oraz po której zmianie będziemy mogli być szczęśliwi.

W jaki sposób młody człowiek, który chce wybudować domek ma uzyskać kredyt? Nie jest to takie proste, jednak czy tak naprawdę potrzebuje do tego pieniędzy? Tak naprawdę potrzebuje materiałów. Może je uzyskać np. wkładając pewną prace w zamian za ratę, czyli taki barter usługowy, albo coś produkuje swojego, czyli barter produktowy. Daje swoje usługi w zamian za wartość usług, materiałów, dzięki którym wybuduje np. dom. Wtedy człowiek w ciągu 2 lat spłaca dany dom i może tam mieszkać. Nie musiał brać kredytu, a jeszcze w ramach tego programu może zrobić kurs np. na glazurnika, stolarza, dekarza. Da to mu zawód, gdzie np. wcześniej był bezrobotny. W ten sposób może wybudować dom i  zdobyć zawód i zamieszkać w osadach życia wśród fajnych ludzi (Więcej informacji na stronie Projekty Domków ).


Osady Życia – jest to przestrzeń życia w permakulturze, z ludźmi, których się zna. Jest to jeden z programów komplementarnych zawierających w sobie inne Programy Życia (m.in. Wioski Życia , Architekci Życia , Sanatoria Życia ).  Stanowi atrakcyjną ofertę zarówno dla osób, pragnących zamieszkać w takim miejscu, ale także dla inwestorów, chcących lokować tutaj swój biznes lub wykonywać swoje usługi. Osady Życia to miejsca, w których dopasowujemy się do możliwości finansowych ludzi, którzy zdecydowali się zmienić przestrzeń życiową poprzez zmianę samego siebie na rzecz wszystkich nas. To miejsca, w których wartości, które każdy ma na 100%, takie jak miłość, prawda, wzajemny szacunek, poczucie tożsamości, jedność są wyrazem naszego zaangażowania w tworzenie nie tylko materii ale też towarzyszącej jej duszy. Osady jako akceleratory energii życiowej buduje się od podstaw, czyli od serca, a później wszystko już jest prostsze. Jeżeli nie łatwo jest Ci dotrzeć do takiego etapu swojego życia, w którym czujesz do drugiego człowieka jedynie współodczuwanie, prawdę i inne wyższe uczucia to z nami w ramach Warsztatów Mocy i Życia, ale także licznych festiwalów organizowanych na terenie kraju, gdzie tacy ludzie jak Ty i ja, dla których radość życia i tworzenie raju dla naszych dzieci jest najważniejsze, czyli traktujemy je z najwyższą wagą. 

Stworzenie Zrzeszenia Świadomych Architektów pozwoli na zjednoczenie ludzi, którzy chcą pracować w tym zawodzie, a jednocześnie przyczynić się do dobrej zmiany i uświadamiać ludzi.